ENG
FB

Pierwszy werdykt jury

25 osób z 6 krajów zakwalifikowało jury do II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Wśród nich jest 18 Polaków i po dwóch uczestników z Chin i Ukrainy oraz po jednym z Rosji, Rumunii i Irlandii. W sumie do I etapu rywalizacji przystąpiło 66 śpiewaków z 11 krajów.

Artystów oceniało międzynarodowe jury złożone ze śpiewaków, pedagogów i dyrektorów obsadowych, pracujące pod przewodnictwem Małgorzaty Walewskiej.

Gratuluję tym, co przeszli do II etapu. To nie był dla nas prosty wybór. Wszyscy jesteście wspaniali – mówiła Małgorzata Walewska podczas ogłoszenia pierwszego werdyktu jury. – Nie należy traktować odpadnięcia z konkursu jak przegranej, tylko trzeba z tego wyciągnąć wnioski i popracować nad techniką. Po to jesteśmy teraz do waszej dyspozycji. Możecie się dowiedzieć, nad czym powinniście jeszcze popracować – podkreślała, zwracając się do uczestników.

Jutro (wtorek, 30 kwietnia) rozpoczyna się II etap konkursu. Uczestnicy będą wykonywali 3 lub 4 utwory wybrane przez jury z podanego przez uczestnika programu. W środę (1 maja) podczas II etapu rozegrany zostanie także konkurs pieśni, w którym udział weźmie 15 śpiewaków. Także w środę wieczorem poznamy finalistów tegorocznej edycji. Najlepsi śpiewacy będą rywalizować o laury w piątek (3 maja, godz. 18). W III etapie będą śpiewać z towarzyszeniem Orkiestry Opery Śląskiej w Bytomiu, pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego.

Konkurs zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, która chętnie uczestnicy w przesłuchaniach. Ponadto przesłuchania są transmitowane przez internet.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz
biuro prasowe festiwalu

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:

30 kwietnia, godz. 10.00 - 11.30

ZUO Chaoran

ALEXE Diana

BELKIUS Katarzyna

BORKIEWICZ Aleksandra

CHEN Hongyu

GOCAŁEK Paulina
  

30 kwietnia, godz. 11.30 - 13.00

GOŁASZEWSKA Gabriela

HORAJSKA Paulina

JANASIK Elwira

KALINA Piotr

KARAUDA Łukasz

KLUCZNA Paula
  

30 kwietnia, godz. 15.00 - 16.30

KORZENIEWSKA Klaudia

KOWALCZYK Karolina Róża

KWAŚNIKOWSKI Maciej

LIKARENKO Oksana

ŁĘCZYCKI Jakub

MALINOWSKA Maria
  
  

30 kwietnia, godz. 16.30 - 18.00

MATVIIENKO Danylo

OSOWSKA Ewelina

PARYSZ Anna

PAWŁOWSKA Małgorzata

RUDZIŃSKI Michał

SHINE Sarah

SOKOLIK Yulia

Galeria zdjęć z pierwszego dnia I etapu

Galeria zdjęć z drugiego dnia I etapu

Kolejność wystąpień w konkursie Pieśni