ENG
FB

Angelo Gabrielli

Włochy

Studiował grę na saksofonie w bolońskim konserwatorium “G. B. Martini” oraz muzykologię i ekonomię na Uniwersytecie Bolońskim. Specjalizację uzyskał w Music Management Master Course w Szkole Muzycznej w Fiesole.

W latach 1985-1987 pełnił funkcję asystenta dyrektora artystycznego oraz pracował w biurze produkcji Teatro Comunale di Bologna.

W 1987 wraz z Aduą Veroni założył Stage Door Opera Management, jedną z najważniejszych agencji na krajowym i międzynarodowym rynku operowym współpracującą z artystami tej miary co Luciano Pavarotti, Raina Kabaivanska, Mirella Freni, Nicolai Ghiaurov, Sara Mingardo, Reneè Fleming, Giuseppe Sabbatini, oraz dyrygentami którzy z czasem stali się sławni na skalę międzynarodową np: Daniele Gatti, Marco Armiliato, Maurizio Benini i Vladimir Jurowski.

Angelo Gabrielli często zasiada w jury, również jako przewodniczący, najważniejszych konkursów wokalnych, takich jak m.in.: Queen Elizabeth Competition, International Competition for Young Opera Singers, Galina Vishnevskaya, International “Tchaikovsky” Competition w Moskwie.

Uczy także gry na saksofonie i zarządzania kulturą w Istituto di Alta Formazione “Tonelli-Vecchi” w Modenie. Daje wykłady z zakresu promocji muzyki na włoskich uczelniach. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie.

Jest dyrektorem artystycznym festiwalu operowego Sestola In Canto w Sestoli.

Od 1975 roku jest członkiem Quartetto Italiano di Sassofoni, z którym nagrał płytę dla Bongiovanni oraz występował na licznych festiwalach, m.in. brał udział w Światowym Festiwalu Saksofonu w Pesaro. W 1981 zwyciężył w przesłuchaniach w Arena di Verona, gdzie był solistą do 1987 r. Wraz z Symphonic Toscanini Orchestra brał udział w znaczącym tournee po NRD, grając na saksofonie tenorowym w najważniejszych salach koncertowych Berlina, Drezna i Lipska. W studiu R.C.A. w Rzymie nagrał Milonga z Paolo Conte, występował też z High Society Swing Orchestra podczas Jazz Group Finals Evening organizowanym przez R.A.I. w Mediolanie. Koncertuje zarówno jako muzyk solowy jak i członek niewielkich zespołów kameralnych takich jak Saxophone Italian Quartet, będącym pierwszym włoskim zespołem grającym klasyczny repertuar na saksofonie.