ENG
FB

Anna Marchwińska

Polska

Studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Stanford University oraz The Juilliard School, u takich pedagogów jak Bronisława Kawalla, Jerzy Marchwiński, Sam Sanders, Brian Zeger. Jest laureatką kilku międzynarodowych konkursów muzycznych.

Występowała m.in. w Nowym Jorku w Carnegie Hall i Alice Tully Hall, w Kennedy Center w Waszyngtonie, Kimmel Center w Filadelfii, Concertgebouw w Amsterdamie oraz na takich festiwalach jak Rossini Opera Festival w Pesaro, Tanglewood Music Festival, Chautauqua Festival, Music Academy of the West w Santa Barbara, Merola Opera Program w San Francisco. Od 2009 jest corocznie zapraszana do współpracy przez Bregenzer Festspiele. Spośród polskich śpiewaków współpracuje m.in. z Ewą Podleś, Małgorzatą Walewską, Mariuszem Kwietniem, Arturem Rucińskim.

Działalność koncertową łączy z aktywnością w zakresie pedagogiki i coachingu operowego. W latach 1997-2001 była wykładowcą w Juilliard School w Nowym Jorku oraz współpracowała z New York City Opera i Metropolitan Opera. Od 2010 jest kierownikiem korepetytorów solistów w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Specjalizuje się w muzyce kameralnej - wokalnej i instrumentalnej oraz w coachingu operowym.