ENG
FB

Samantha Farber

Austria

Menadżer operowy. Ukończyła studia z Filologii francuskiej i włoskiej na Uniwersytecie Nowojorskim w roku 1992. Jej pierwsze kroki w świecie operowym to staż u Petera Gelba w Columbian Artists Management. W 2000 roku przeprowadziła się do Wiednia, gdzie rozpoczęła studia na wydziale wokalnym.

Swoją własną agencję, Sono Artists, założyła w 2008 roku, ruszając z projektem PR dla Diany Damrau. Od tego czasu, Samantha Farber prowadziła dziesiątki karier operowych między innymi takich artystów jak: Marina Rebeka i Saimir Pirgu, oraz zbudowała sieć kontaktów z dyrektorami castingowymi na całym świecie.

Jest stałym członkiem Jury na: Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hildy Zadek, Międzynarodowym Konkursie Operetkowym Nico Dostala, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Otto Edelmanna. W 2015 roku zasiadała w jury Amerykańskiego Instytutu Studiów Muzycznych AIMS. Obecnie prowadzi zajęcia o Managemencie Artystycznym na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien.

Zajmuje się również dziedziną audiowizualną. W 2012 roku założyła Sonostream.tv, platformę VOD oraz platformę transmisji na żywo o zasięgu światowym dla sztuk scenicznych. Zrealizowała wiele projektów, między innymi z legendarną diwą Editą Gruberovą oraz śpiewakami: Dianą Damrau, Josephem Calleja i Ludovic'iem Tezier, będąc jednocześnie koproducentem wydanej przez Warner Classics płyty z nagraniem opery "Łucja z Lammermooru" Donizettiego w 2015 roku.

Do znaczących należą także współpraca z Theater Basel, Theater an der Wien, Grafenegg Festival, Styriarte, Malmö Opera, telewizją SWR w Niemczech, austriacką telewizją i radiem publicznym ORF, Fundacją Bertelsmann przy Konkursie Wokalnym Neue Stimmen, BBC Cardiff Singer of the World, Arthaus Musik oraz Francois Roussillon et Associés.