ENG
FB

Sebastian Perłowski

Polska

Ukończył z wyróżnieniem wydziały Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Jana Wincentego Hawela oraz Kompozycji adt. Dariusza Janusa w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił w Jarvie Academy oraz pod okiem takich mistrzów jak: Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov.

Jest Laureatem:

- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Atlancie,
- I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cordobie,
- II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim „Concurso Jovens Maestros” w Lizbonie,
- II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy,
- III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Bukareszcie,
- Nagrody Specjalnej na II Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów muzyki chińskiej w Hong Kongu.
Jest również półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego „Lovro von Matačić” w Zagrzebiu.

Sebastian Perłowski został również nominowany do nagrody krytyków muzycznych i publiczności „Najlepszy Dyrygent Opery Krakowskiej ostatnich pięciu lat” oraz do jednej z najbardziej prestiżowych nagród - Nestle Salzburg Festival Conducting Award.

Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie, takimi jak Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, NOSPR, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, The Hong Kong Chinese Orchestra czy The George Enescu Philharmonic Orchestra Bucharest oraz z światowej klasy solistami - Julius Berger, Jose Cura. Na swoim koncie ma nagrania dla wytwórni ECM, DUX czy Kameny. Na co dzień jest wykładowcą kompozycji na AM w Katowicach. W roku 2016 był zastępcą Dyrektora Artystycznego Teatru Wielkiego w Poznaniu. Koncertuje w kraju i zagranicą, prowadząc koncerty symfoniczne klasyczne, jazzowe i musicale.

___

fot. Łukasz Radzięta