ENG
FB

Mojca BITENC

Słowenia
sopran
  • DRUGA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW ŻEŃSKICH W WYSOKOŚCI 10.000 zł 
       

Urodzona 20 czerwca 1989 r. w Slowenj Gradec.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Lublanie w klasie prof. Barbary Jernejčič Fürst. W latach 2015-2016 studiowała w Akademii Muzycznej w Zagrzebiu w klasie prof. Vlatki Oršanić.

Wystąpiła już w następujących operach: w partii Eurydyki w operze „Orfeusz i Eurydyka” (C. W. Gluck), SNG Opera in balet Ljubljana, Słowenia (2015), jako Cecchina w „La Cecchina” (N. Piccinni), SKGG Ljubljana, Słowenia, jako Papagena w „Czarodziejskim flecie” (W. A. Mozart), SNG Maribor, Słowenia (2014), w partii Liu w „Turandot” (G. Puccini), SNG Maribor, Słowenia (2016), w partii Tatiany w operze „Eugeniusza Oniegina” (P. Czajkowski), Zomeropera Alden Biesen, Belgia (2016), jako sopran solo w Oratorium Wniebowzięcie NMP (H. Sattner), z Orkiestrą i Chórem Słoweńskiej Filharmonii (2016). Latem br. jako Hrabina zagra w „Weselu Figara” Mozarta, w ramach Bregenzer Festspiele Summer 2017.

Jest laureatką I nagrody w International Singing Competition „Lav Mirski”, organizowanego przez Akademię Sztuk w Osjeku (2014) oraz II nagrody i nagrody publiczności na International Competition for Young Opera Singers „Zinka Milanov” w Rijece (2016).