ENG
FB

Monika BUCZKOWSKA

Polska
sopran
  • WYRÓŻNIENIE W WYSOKOŚCI 3.000 zł
  • NAGRODA INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA W KATOWICACH W POSTACI ZAPROSZENIA LAUREATÓW KONKURSU ZAMIESZKAŁYCH W EUROPIE DO UDZIAŁU W KONCERTACH W RAMACH XXVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH
       

Urodzona 5 listopada 1992 r. w Środzie Wielkopolskiej.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dr hab. Barbary Mądrej. Wcześniej w latach 2008-2011 uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu.

Uczestniczka Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Zadebiutowała jako Zuzanna w studenckim spektaklu „Wesele Figara” W. A. Mozarta, wystawionym na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu i Filharmonii Opolskiej w 2016 r. pod dyrekcją Zbigniewa Gracy i Przemysława Neumanna. Współpracuje z poznańskim Teatrem Muzycznym (występuje w roli Hudel w „Skrzypku na dachu” J. Bocka). Brała udział w wielu wykonaniach koncertowych i scenicznych takich dzieł jak: „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Król Artur” H. Purcella (pod dyrekcją Andrew Lawrence- Kinga), ”Acis i Galatea” G. F. Haendla, „Dziecko i czary” M. Ravela. Przez dwa lata - uczestniczka Festiwalu Opera Know-How w Poznaniu, w ramach którego wystawiono spektakl „Pomiędzy” na postawie twórczości K. Szymanowskiego oraz operę „Antreprener w kłopotach” D. Cimarosy.

W 2015 roku zdobyła wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej w Poznaniu. W 2012 była laureatką nagrody stypendium im. W. Drabowicza dla najlepszego studenta pierwszego roku. Współpracowała z Poznańskim Chórem Kameralnym przy festiwalach, m. in.: Musica Sacromontana, Transatlantyk. Od października rozpocznie współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, wykonując partię Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta pod batutą Marcina Sompolińskiego.