ENG
FB

Albert MEMETI

Polska
tenor
  • TRZECIA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW MĘSKICH W WYSOKOŚCI 5.000 zł
  • NAGRODA KAREN STONE W POSTACI ZAPROSZENIA FINALISTY KONKURSU DO UDZIAŁU W 7 SPEKTAKLACH OPERY „ŚMIERĆ DANTONA” GOTTFRIEDA VON EINEM W OPERZE W STYCZNIU 2018 ROKU
       

Urodzony 13 października 1992 r. w Pionkach.

Student ostatniego roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Wojciecha Maciejowskiego. W latach 2015-2017 - uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. Od września 2017 członek Operowego Studia w Oper Graz w Austrii.

Od września 2016 r. solista Opery w Poznaniu, a od przyszłego sezonu solista Opery w Grazu. Można go było do tej pory usłyszeć w sezonie 2016/17 w: „Die sieben letzten Worte” Haydna, w roli Alfreda w premierze operetki „Zemsta nietoperza” Straussa w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w II i IV „Litanii Ostrobramskiej” St. Moniuszki w Filharmonii Poznańskiej, w „Missa ex D” J. Zeidlera w Filharmonii Poznańskiej, w roli Bojara/Chruszczowa w operze „Borys Godunow” M. Musorgskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w roli Malcolma w operze „Makbet” G. Verdiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu; w „Litanii loretańskiej” Mozarta w Katedrze Gnieźnieńskiej.

W sezonie 2015/2016 zaśpiewał w Mszy koronacyjnej C-dur Mozarta wykonanej w Katedrze Gnieźnieńskiej, także wystąpił w roli Sailora w spektaklu „Dydona i Eneasz” H. Purcella w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Jest finalistą i zdobywcą 4 nagród specjalnych na XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” na Zamku Królewskim w Warszawie (2016), finalistą oraz zdobywcą wyróżnienia i nagrody specjalnej na XIII Międzynarodowym Konkursie „Riccardo Zandonai” w Riva del Garda we Włoszech (2016), finalistą i zdobywcą nagrody specjalnej na XXII Międzynarodowym Konkursie im. Ferrucio Tagliaviniego w Deustchlandsbergu w Operze w Grazu w Austrii (2016). W 2015 roku został laureatem I nagrody na XVII Międzynarodowym Wokalnym Konkursie im. Imricha Godina we Vrablach na Słowacji. Zdobył też wyróżnienie oraz nagrodę specjalną w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie.