ENG
FB

Hanna OKOŃSKA

Polska
sopran
  • TRZECIA NAGRODA W KATEGORII GŁOSÓW ŻEŃSKICH W WYSOKOŚCI 5.000 zł
  • NAGRODA IM. ADY SARI W WYSOKOŚCI 1.500 zł ufundowana przez Burmistrza Miasta Starego Sącza – Jacka Lelka
  • NAGRODA KRAKOWSKIEGO STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW OPERA ARIA W POSTACI ZAPROSZENIA NAJWYŻEJ OCENIONYCH POLSKICH ŚPIEWAKÓW DO UDZIAŁU W SPOTKANIU Z ARTYSTĄ W AULI FLORIANKA W KRAKOWIE 
       

Urodzona 16 kwietnia 1992 r. w Poznaniu.

Absolwentka studiów I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Małgorzaty Greli (2011-2015), obecnie kontynuuje studia II stopnia na tej uczelni w klasie tej samej pani profesor.

Koncertowała m.in.: w Niemczech, Austrii (Salzburg - Mozarteum), Słowacji, na Węgrzech, Białorusi, Kazachstanie (Karagandzki Teatr Muzyczny pod dyrekcją Mikołaja Makarewicza). Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jerzy Swoboda, Piotr Wajrak, Maciej Figas, Sławomir Chrzanowski, Eugeniusz Kus, Piotr Sułkowski, Tomasz Giłka, Jacek Kraszewski, Bernard Mendlik i Damian Borowicz. Od 2016 r. współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka.

Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej aktorki I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych. Zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2016), I wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za najlepsze predyspozycje estradowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie (2016). Wywalczyła Grand Prix i I miejsce oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015), II miejsce oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015), III miejsce oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrablach na Słowacji (2015). Ma w swoim dorobku m.in.: Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie (2014), I i II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty” w Pradze (2014), wyróżnienie i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie „Złote Głosy” w Warszawie (2014).