ENG
FB

Josipa BAINAC

Chorwacja
sopran
  • NAGRODA INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA W KATOWICACH W POSTACI ZAPROSZENIA LAUREATÓW KONKURSU ZAMIESZKAŁYCH W EUROPIE DO UDZIAŁU W KONCERTACH W RAMACH XXVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MŁODYCH LAUREATÓW KONKURSÓW MUZYCZNYCH
       

Urodzona 9 września 1990 r. w Vinkovci.

Słuchaczka studiów doktoranckich Palacky University w Ołomuńcu pod kierunkiem prof. J. Sveca. Uczyła się także w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u dr. Ch. Herbsta (2014). Absolwentka studiów muzycznych w Zagrzebiu (2009-2014) w klasie profesorów V. Orsanica i M. Grdjana.

Otrzymała nagrody: Marienkirche Oratorium Preis w Husum (2016), Isolde Langowski Liedkunst Preis w Husum (2015), Mirjana Bohanec Preis, jako najlepsza w roku absolwentka studiów wokalnych (2014), I nagroda w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Lav Mirski” w Osijeku (2014), wielokrotna laureatka w kategorii śpiewu w Konkursach Muzycznych Chorwackiego Związku Pedagogów Muzyki i Tańca.

Jako wykonawczyni pieśni i oratoriów śpiewała w Austrii, Włoszech, Niemczech i Chorwacji. Szczególnie ceniona jest za wykonania utworów współczesnych. Występowała m.in. w wiedeńskich: Schlosstheater Schönbrunn, Arnold Schönberg Zentrum, Mozarthaus i w katedrze św. Stefana. Brała udział w licznych projektach w Wiedniu, występując m.in. w Instytucie Polskim. W Zagrzebiu koncertowała także z Młodzieżową Orkiestrą oraz z Chórem Chorwackiej Akademii Muzycznej.