ENG
FB

Bożena BUJNICKA

Polska
sopran
  • NAGRODA RADIA DLA CIEBIE W POSTACI RECITALU W STUDIUM IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ DLA POLSKIEGO UCZESTNIKA KONKURSU – DO DYSPOZYCJI JURY
       

Urodzona 22 grudnia 1990 r. w Wołominie.

Jest uczestniczką prestiżowego Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. W roku 2016 z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Izabelli Kłosińskiej. W ramach programu Erasmus kształciła się w Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Rudolfa Piernaya (2015/16).

Jej profesjonalny debiut operowy miał miejsce na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w partii Amora w operze C. W. Glucka „Orfeusz i Eurydyka” (reż. M. Treliński). W Teatrze Wielkim występowała również jako Paź w „Lohengrinie” R. Wagnera (reż. A. McDonald) oraz Basia w operze J. Stefaniego „Cud albo Krakowiaki i Górale” (reż. J. Kilian). Kreowała rolę Miss Jessel w polskiej prapremierze opery B. Brittena „Dokręcanie śruby” (reż. N. Babińska) w Operze na Zamku w Szczecinie - produkcji uznanej przez Dziennik Teatralny za jeden z najlepszych spektakli sezonu 2015/16.

Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.: I miejsca na Konkursie „Złote Głosy”, II miejsca oraz Nagrody Specjalnej za najlepszą interpretację arii klasycznej na Międzynarodowym Konkursie im. G. Perottiego w Niemczech, II miejsca na Konkursie „Pieśń Wieczorna” oraz „Belcanto per sempre”, II miejsca (pierwszego nie przyznano) na II Ogólnopolskim Konkursie im. K. Jamroz.

W marcu 2017 r. w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej zadebiutowała jako reżyser spektaklu „O królestwie dnia i nocy oraz zaczarowanych instrumentach”, będącego skróconą wersją „Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta. Widowisko, bardzo dobrze przyjęte, weszło do repertuaru tej sceny na sezon 2017/18.