ENG
FB

Sławomir KOWALEWSKI

Polska
baryton
  • WYRÓŻNIENIE W WYSOKOŚCI 3.000 zł
  • NAGRODA OPERY ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU W POSTACI ZAPROSZENIA POLSKIEGO LAUREATA DO UDZIAŁU W KONCERCIE LUB SPEKTAKLU W OPERZE ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2017/2018
       

Urodzony 25 maja 1988 r. w Krakowie.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu doc. Macieja Witkiewicza (dyplom z wyróżnieniem 2016) oraz Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2011). Wcześniej w 2009 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu Jacka Ozimkowskiego.

Koncertuje w kraju oraz za granicą, m.in.: w Niemczech, Czechach i Austrii. Od kwietnia 2016 roku jest solistą Opery Nova w Bydgoszczy.

Otrzymał III nagrodę w konkursie na Wybitną Osobowość Artystyczną podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu „Operowe Forum Młodych” za wykonanie tytułowej partii w operze „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego. W 2015 roku zdobył: Grand Prix w X Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej „Złote Głosy” w Warszawie, II nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde w Niemczech oraz II nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Jakuba Pustiny w Jihlavie (Czechy).