ENG
FB

Koncerty Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari od 1985

  

XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
9 - 16 maja 2015 

9 maja 
Gustav Mahler - II Symfonia c-moll
kościół pw. św. Krzyża w parafii św. Heleny w Nowym Sączu

José Cura - dyrygent
Urška Arlič Gololičič - sopran
Małgorzata Walewska - mezzosopran
Chór Polskiego Radia
Górecki Chamber Choir
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

14 maja 
Gioacchino Rossini - La petite messe solennelle
bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Iwona Socha - sopran
Agnieszka Monasterska - alt
Andrzej Lampert - tenor
Jacek Ozimkowski - bas
Bartłomiej Kominek - fortepian
Arkadiusz Bialic - fisharmonia
Maciej Tworek - dyrgent
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie

16 maja
Koncert Laureatów
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. Długosza 3, Nowy Sącz

Tomasz Tokarczyk – dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej

XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
5 - 14 kwietnia 2013 

5 kwietnia
KONCERT INAUGURACYJNY
Henryk Mikołaj Górecki – III SYMFONIA „SYMFONIA PIESNI ŻAŁOSNYCH” OP. 36 NA SOPRAN SOLO I ORKIESTRĘ

Michał Klauza - dyrygent
Ewa Biegas - sopran
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

9 kwietnia
KONCERT ORATORYJNY
Benjamin Britten – WAR REQUIEM op. 66

Colin Metters, Rafał Jacek Delekta - dyrygenci
Olga Rusin - sopran
Craig Jackson - tenor
Morgan Pearce - baryton
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Chór Chłopięcy Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Mieszany Katedry Wawelskiej
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
Orkiestra Projektu K12 (Wielka Brytania)
Lidia Matynian, Andrzej Korzeniowski - przygotowanie chórów

14 kwietnia
JOHN MURRELL MIMO WSZYSTKO (Memoir)
spektakl Teatru Współczesnego w Warszawie

Sarah Bernhard - Maja Komorowska
Pitou - Wiesław Komasa
Wojciech Śmigasiewicz - reżyser
Maciej Preyer - scenografia
Krzesimir Dębski - muzyka 

XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
29 kwietnia - 8 maja 2011 

29 kwietnia
KONCERT ORATORYJNY
ANTONIN DVOŘÁK ŚWIĘTA LUDMIŁA op. 17
polskie prawykonanie

Ludmiła - Kateřina Kalvachová-Šmidová - sopran
Świętosława - Jana Wallingerová - alt
Borzywoj - Jaroslav Březina - tenor
Rolnik - Josef Zednik - tenor
Święty Iwan - Josef Benci - bas
Peter Altrichter - dyrygent
Orkiestra Filharmonii w Brnie
Chór Filharmonii w Pradze 

2 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL

Klemens Sander (Austria) - baryton
Marcin Kozieł (Polska/Austria) - fortepian

5 maja
KONCERT ORATORYJNY
KRZYSZTOF PENDERECKI SIEDEM BRAM JEROZOLIMY

Krzysztof Penderecki - dyrygent
Iwona Hossa - sopran
Izabela Matuła - sopran
Agnieszka Rehlis - mezzosopran
Adam Zdunikowski - tenor
Wojciech Gierlach - bas
Jerzy Trela - narrator
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Chór Polskiego Radia w Krakowie
Maciej Tworek - asystent dyrygenta
Teresa Majka-Pacanek, Artur Sędzielarz - przygotowanie chórów

8 maja
KONCERT JAZZOWY
DUKE ELLINGTON SACRED CONCERTS

Wojciech Groborz - dyrygent
Katarzyna Sobek - sopran
Ilona Szczepańska - alt
Piotr Kwinta - baryton
Rafał Supiński - tancerz
Big-Band i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru 

XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
SZTUKA WOKALNA EUROPY ŚRODKOWEJ
17 kwietnia - 3 maja 2009

17 kwietnia
VICTOR ULMANN CESARZ ATLANTYDY

Cesarz Overall - Leszek Skrla
Głośnik - Stanisław Kierner
Śmierć - Dariusz Machej
Arlekin - Adam Zdunikowski
Żołnierz - Vasyl Grokcholskyi
Chłopczyca - Agnieszka Tomaszewska
Dobosz - Anna Lubańska
Orkiestra Opery Krakowskiej
Tomasz Tokarczyk - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Beata Redo-Dobber
scenografia i kostiumy - Beata Redo-Dobber, Marek Braun

18 kwietnia
GAETANO DONIZETTI ŁUCJA Z LAMMERMOOR

Łucja - Jee Hye Sohn
Edgard - Domenico Menini
Ashton - Zoltan Bátki Fazekas
Artur - Robert Urbán Nagy
Rajmund - Lajos Wagner
Alisa - Ildiko Gaál Wéber
Norman - Sándor Böjte
Orkiestra Filharmonii w Debreczynie
Chór Teatru im. Viteza Mihaly'ego w Debreczynie
Balázs Kocsár - dyrygent
reżyseria - Marco Spada
scenografia - Michele della Cioppa
kostiumy - Simona Morresi

23 kwietnia
KONCERT SYMFONICZNY

Paweł Przytocki - dyrygent
Paweł Fundament - tenor
Sebastian Szumski - baryton
Piotr Janiszewski - bas
Chór i Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
Anna Woźniakowska - słowo

24 kwietnia
III ETAP KONKURSU

Finaliści
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Stefan Münch - słowo

25 kwietnia
KONCERT LAUREATÓW

Laureaci
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Stefan Münch - słowo

26 kwietnia
ANTONIN DWOŘÁK RUSAŁKA

Książę - Luciano Mastro
Obca Księżniczka - Tatiana Teslia
Rusałka - Eva Dřizgova-Jirusová
Wodnik - Martin Gurbal
Jezibaba - Erika Šporerová
Leśniczy - Vojtech Kupka
Kuchcik - Marianna Pillárová
Myśliwy - Jaroslav Kosec

Orkiestra i Chór Narodowego Teatru Morawskośląskiego w Ostrawie

Paolo Gatto - dyrygent
reżyseria - Ludek Golat
scenografia - Jaroslav Malina
kostiumy - Helena Anyžová
choreografia - Tamara Cerná, Igor Vejsada

28 kwietnia
GIUSEPPE VERDI BAL MASKOWY 

Amelia - Tatiana Palovičková-Paládiová
Ulrika - Marlene Lichtenberg
Oskar - Michaela Várady
Gustaw - Jaroslav Dvorský
Renato - Michele Kálmandi
Tom - Ondrej Mráz
Sam - Matúš Tomko
Rybak - Marián Lukáč
Sędzia - František Balún

Orkiestra i Chór Państwowego Teatru w Koszycach

Dušan Štefánek - dyrygent
reżyseria - Václav Vežnik
scenografia - Jaroslav Milfajt
kostiumy - Tomáš Kypta
choreografia - Olksandr Khablo 

29 kwietnia
HENRY PURCELL KRÓL ARTUR

Philidel - Nicki Kennedy
Grimbald - Kenneth Spiteri
Arthur - Clayton Nemrow
Emmeline - Laura Cameron
Aurelius - Sean Clayton
Matilda - Melissa Holroyd
Oswald - Tye Maurice Thomas
Osmond - Darren Robert Smith
Merlin - Shaun Lawton

Zespół Wokalny Capella Angelica (Berlin)
Zespół Instrumentalny Lautten Comagney (Berlin)

Wolfgang Katschner - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Colin Blumenau
kostiumy, rekwizyty - Diana Schopplein
choreografia - Marianne Schuster 

30 kwietnia
GIACOMO PUCCINI CYGANERIA

Rudolf - Ludovit Ludha
Schaunard - Martin Popovic
Marcel - Zoltán Vongrey
Colline - Jozef Benci
Benoit - Igor Lacko
Alcindor - Ivan Zvarik
Mimi - Eva Hornyáková
Musetta - Katarina Perencseiová

Orkiestra i Chór Państwowej Opery w Bańskiej Bystrzycy

Marián Vach - dyrygent, kier. muzyczne
reżyseria - Michal Babiak
scenografia - Jaroslav Valek
kostiumy - Jana Hurtigová 

3 maja
STANISŁAW MONIUSZKO HALKA

Halka - Joanna Kściuczyk-Jędrusik
Jontek - Maciej Komandera
Janusz - Stanisław Kufluk
Zofia - Aleksandra Stokłosa
Stolnik - Bogdan Kurowski
Dziemba - Zbigniew Wunsch
Zakonnik - Janusz Wenz

Orkiestra, Chór i Balet Opery Śląskiej w Bytomiu
Chór Kameralny Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu
Zespoły Białcanie i Mali Bialcanie

Tadeusz Serafin - dyrygent
reżyseria i inscenizacja - Feliks Widera
choreografia i ruch sceniczny - Henryk Konwiński 

XIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
19 - 27 maja 2007

19 maja
INAUGURACYJNY RECITAL MISTRZOWSKI

Małgorzata Walewska - mezzosopran
Anna Marchwińska - fortepian

22 maja
KONCERT JAZZOWY MUSORGSKI DIS-COVERED

Elizabeth Kulman - mezzosopran (Austria)
Pago Libre:
Arkady Shilkloper - waltornia, sakshorn, róg alpejski (Rosja)
Tscho Theilssing - skrzypce, śpiew (Austria)
John Wolf Brennan - fortepian (Irlandia/Szwajcaria)
Georg Breinschmid - kontrabas (Austria)
Lidia Jazgar - słowo

25 maja
PRZESŁUCHANIA III ETAPU

Finaliści
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej 

26 maja 
KONCERT LAUREATÓW

Laureaci
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej
Regina Gowarzewska, Piotr Nędzyński - słowo 

27 maja
NADZWYCZAJNY KONCERT

Chór Lege Artis (Sankt Petersburg)
Boris Abalyan - dyr. artystytczny, dyrygent
Anna Woźniakowska - słowo

XIII FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
14 - 22 maja 2005

14 maja
GIACOMO PUCCINI TOSCA
opera w 3 aktach

Floria Tosca - Magdalena Barylak
Mario Cavaradossi - Maciej Komandera
Scarpia - Andrzej Biegun
Angelotti - Konrad Szota
Spoletta - Franciszek Makuch
Sciarone - Jan Migała
Dozorca więzienny - Władysław Guzik
Pastuszek - Kamila Mędrek

Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej
Andrzej Straszyński - dyrygent
Laco Adamik - reżyseria
Barbara Kędzierska - scenografia i kostiumy

19 maja
KONCERT CHÓRALNY

Mieczysław Sokołowski - dyrygent
Sądecka Szkółka Chóralna "Sokoliki"
Barbara Sokołowska - towarzyszenie instrumentalne

19 maja 
KONCERT SYMFONICZNY

Wojciech Czepiel - dyrygent
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru

20 maja
PRZESŁUCHANIA III ETAPU

Finaliści
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej

21 maja
KONCERT LAUREATÓW

Laureaci
Piotr Sułkowski - dyrygent
Tomasz Tokarczyk - dyrygent
Orkiestra Opery Krakowskiej

22 maja
KONCERT OPERETKOWO-MUSICALOWY

Igor Dohovič - dyrygent
Grażyna Brodzińska - sopran
Adam Zdunikowski - tenor
Orkiestra Opery - Narodowego Teatru w Koszycach
Kinga Burzyńska, Jacek Chodorowski - słowo

XII FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
3 - 10 maja 2003

3 maja
KONCERT INAUGURACYJNY BELCANTO W OPERZE

Izabella Kłosińska - sopran
Anna Lubańska - mezzosopran
Dagmara Dudzińska - fortepian
Paweł Orski - słowo

4 maja
WIECZÓR PIEŚNI

Olga Pasiecznik - sopran
Ewa Pobłocka - fortepian
Anna Woźniakowska - słowo

5 maja
KONCERT LAUREACI TURNIEJU PIEŚNI 1999

Matjaž Robavs - baryton, Słowenia
Joanna Dobrakowska - sopran
Robert Marat - fortepian
Robert Kozieł - fortepian
Jacek Marczyński - słowo

6 maja
DOMENICO CIMAROSA POTAJEMNE MAŁŻEŃSTWO
opera komiczna w 2 aktach

Geronimo - Łukasz Ziółkiewicz
Elżbieta - Elżbieta Stoparek
Karolina - Barbara Gutaj
Fidelma - Antonina Witajewska
Hrabia Robinson - Bartłomiej Suchodolski
Paolino - Bartłomiej Szczeszek

Mieczysław Dondajewski - realizacja muzyczna i sceniczna
Zdzisława Waliszewska - klawesyn
Eleonora Panek-Dondajewska - ruch sceniczny

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Poznaniu

7 maja
KONCERT ŚPIEWAJĄCE DĘTE... NIE NADĘTE

Mnozil Brass (Austria):
 Wolfgang Sohm
 Robert Rother
 Thomas Ganch
 Gerhard Füssl
 Wilfred Brandstötter
 Leonhard Paul
 Sebastian Fusberger

8 maja
KONCERT HALINIE MICKIEWICZOWNIE I BOGNIE SOKORSKIEJ - IN MEMORIAM

Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran
Tomasz Krzysica - tenor
Justyna Stolarska - sopran
Jadwiga Zieniewicz - fortepian
Robert Marat - fortepian
Maria Fołtyn - gość specjalny, słowo

9 maja
KONCERT ORATORYJNY
JÓZEF HAYDN STWORZENIE ŚWIATA

Wojciech Czepiel - dyrygent
Soliści, Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Maciej Tworek - przygotowanie chóru

XI FESTIWAL SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
26 maja - 2 czerwca 2001

26 maja
RECITAL INAUGURACYJNY

Urszula Kryger - mezzosopran
Kwartet Camerata:
 Włodzimierz Promiński - I skrzypce
 Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce
 Piotr Reichert - altówka
 Roman Hoffmann - wiolonczela
Anna Woźniakowska - słowo

27 maja
KONCERT

Krzysztof Penderecki - dyrygent
Chór Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
Teresa Majka - przygotowanie chóru

28 maja
JOHANN STRAUSS ZEMSTA NIETOPERZA 

Rozalinda - Ewa Biegas/Elisabeth Kulman
Gabriel von Eisenstein - Robert Hildebrand
Adela - Therese Gardner
Książę Gigi - Isabel Seebacher
Alfred - Thomas Ebenstein
Dr Falke - Moritz Gogg
Frank - Andreas Jankowitsch
Dr Blind - Thomas Markus
Ida - Alexandra Rieger
Melania - Elisabeth Kulman/Ewa Biegas
Frosch - Robert Simma

Robert Simma - reżyseria
Robert Simma i Magdalena Kotkowska - scenografia
Márton Terts - fortepian, opracowanie muzyczne
Irena Kowal - charakteryzacja
Paweł Orawski - słowo

29 maja
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH

Iveta Jiřiková - sopran, Czechy
Maxim Paster - tenor, Ukraina
Diana Gendelman - fortepian 
Viera Kunzova - fortepian 
Piotr Orawski - słowo

30 maja
PARADA TENORÓW

César Gutiérrez, Kolumbia 
Tomasz Krzysica 
Tomasz Kuk 
Hector Sandoval, Meksyk 
Paweł Sobierajski 
Janina Anna Pawluk - fortepian
Paweł Sobierajski - słowo

31 maja
TRZY RAZY PIAF
spektakl Teatru im. S. Jaracza w Warszawie

Artur Barciś - scenariusz i reżyseria
Marcin Stajewski - scenografia
Wojciech Borkowski - kierownictwo muzyczne
Marcin Sosnowski - opieka literacka

występują:
Katarzyna Groniec
Krystyna Łochowska-Mazurek
Krystyna Tkacz

zespół w składzie:
Marek Wroński - skrzypce
Adam Zemła - akordeon
Wojciech Borkowski - fortepian

X DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
8 - 15 maja 1999

8 maja
RECITAL INAUGURACYJNY

Stefania Toczyska - mezzosopran
Paweł Baryła - fortepian

9 maja
RECITAL NADZWYCZAJNY

Wiesław Ochman - tenor
Helena Christienko - fortepian
Anna Woźniakowska - słowo

10 maja
TURNIEJ PIEŚNI

Maria Dąbkowska - mezzosopran
Zuzanna Foremska - sopran
Joanna Grzywa-Dobrakowska
Yong-Hee Han - tenor, Korea płd.
Ewa Kornas-Biegas - sopran 
Matijaž Robavs - baryton, Słowenia
Vadim Volkov - baryton, Rosja

Dorota Artykiewicz-Skrla - fortepian 
Robert Marat - fortepian
Alicja Faryniarz - fortepian 
Robert Morawski - fortepian 
Grzegorz Biegas - fortepian 
Maria Rydzewska - fortepian 

Tadeusz Deszkiewicz - słowo

Laureaci:
I nagroda - Matijaž Robavs
II nagroda - Ewa Kornas-Biegas
III nagroda - Joanna Grzywa-Dobrakowska
nagroda specjalna H. Łazarskiej - Vadim Volkov

11 maja
KONCERT SYMFONICZNY

Wojciech Czepiel - dyrygent
Magdalena Łukawska/Katarzyna Twaróg - sopran
Pirjo Kalinowska/Elżbieta Janus - alt
Jarosław Nowaczek/Piotr Szewczyk - tenor
Tomasz Jarosz/Kamil Barczewski - bas

Orkiestra i chór Akademii Muzycznej w Krakowie

Lidia Matynian-Hałoń - przygotowanie chóru

12 maja
KONCERT KAMERALNY OD MOZARTA DO BRITTENA

Tomasz Bugaj - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Sinfonietta Cracovia

13 maja
KONCERT MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE SZEKSPIRA W SŁOWIE I MUZYCE

Rula Lenska (Londyn) - recytacje
Jerzy Trela - recytacje
Tomasz Bugaj - dyrygent
Andrzej Hiolski - baryton
Tadeusz Nyczek - słowo

Sinfonietta Cracovia

14 maja
KONCERT W HISZPAŃSKICH RYTMACH

Maria Pilar Burgos (Hiszpania) - sopran
Margarita Guerra (Hiszpania) - kastaniety
Xavier Parés (Hiszpania) - fortepian

IX DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
4 - 10 maja 1997

4 maja
KONCERT INAUGURACYJNY LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH

Sabina von Walter - sopran (Austria)
Carolyn Hague - fortepian (USA)
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo

Adam Zdunikowski - tenor
Ella Susmanek - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzinska - słowo

5 maja
RECITAL LAUREACI KONKURSU IM. ADY SARI

Iwona Hossa - sopran
Bozena Białecka - fortepian

6 maja
KONCERT OD MORLEYA DO McCARTNEYA

Poznański Zespół Wokalny Affabre Concinui
Robert Hylla - kontratenor
Leszek Marciniak - kontratenor
Przemysław Czekała - tenor
Piotr Lewandowski - baryton (kier. artystyczny)
Piotr Dziurla - bas
Tadeusz Gawroński - bas

7, 8 maja
ENGELBERT HUMPERDINCK JAŚ I MAŁGOSIA

Ojciec Piotr - Włodzimierz Zalewski - bas
Matka Gertruda - Hanna Zdunek - mezzosopran
Jaś - Małgorzata Gałuszka - mezzosopran
Małgosia - Ewelina Hańska - sopran
Czarownica - Agnieszka Lipska - mezzosopran
Krasnoludek - Anna Mikołajczyk - sopran

Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Warszawie

Sławek A. Wróblewski - dyrygent
Bogusław Semotiuk - reżyseria
Franciszek Palka, Bogumiła Bieszczad - scenografia i kostiumy
Małgorzata Piszek - korepetytor solistów

przygotowanie spektaklu: Polski Teatr Impresaryjny Tadeusz Piszek i Bogusław Semiotuk w Komorowie
na zlecenie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

8 maja
KONCERT SYMFONICZNY

Krzysztof Penderecki - dyrygent
Katarzyna Suska - mezzosopran
Jacek Mentel - przygotowanie orkiestry
Stanisław Krawczyński - przygotowanie chóru

9 maja
SZUBERTIADA
REMBERTA SCHLEICHERA

Teresa Stępień - mezzosopran
Moritz Gogg (Austria) - baryton
Hermann Schweighofer (Austria) - recytator
Waldemar Malicki - fortepian

10 maja
PEJZAŻE RECITAL EWY DEMARCZYK
"CZARNEGO ANIOŁA POLSKIEJ PIOSENKI"

VIII DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
22 - 28 maja 1995

22 maja
RECITAL INAUGURACYJNY

Andrzej Hiolski - baryton
Helena Christienko - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo

23 maja
LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH

Anna Lubańska - mezzosopran
Barbara Ropelewska - fortepian
Paweł Orski - słowo

Mariusz Kwiecień - baryton
Alina Hoffman - fortepian

24 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL

Soraya Chavez - mezzosopran
Xavier Parés - fortepian
Piotr Nędzyński - słowo

25 maja
KONCERT SYMFONICZNY

Stanisław Krawczyński - dyrygent
Agnieszka Monasterska - mezzosopran
Marcin Wolak - baryton

Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie

26 maja
RECITAL BALLADA W MUZYCE

Wojciech Jan Śmietana - bas
Małgorzata Śmietana - fortepian

26 maja
KONCERT W ŚWIECIE OPERY I ZARZUELI

Soraya Chaves - mezzosopran
Fernando Aguilera - tenor
Xavier Parés - fortepian
Ewa Siemdaj - słowo
Paweł Orski - słowo

VII DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
17 - 23 maja 1993

17 maja
RECITAL INAUGURACYJNY

Elżbieta Szmytka - sopran
Halina Kochan - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo

18 maja
KONCERT ORATORYJNY

Rafał Jacek Delekta - dyrygent
Bogna Bargiel - sopran
Dorota Dutkowska-Filończyk - mezzosopran
Witold Wrona - tenor
Jacek Ozimkowski - bas

Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie

Lidia Matynian-Hałoń - przygotowanie chóru

19 maja
LAUREACI MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSÓW MUZYCZNYCH

Xiao Qun Chen - sopran (Chiny)
Elżbieta Sobkowicz-Venturi - fortepian

Andrzej Szkurhan - baryton (Ukraina)
Nadieżda Pawlak - fortepian

20 maja
JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ NIESZPORY LUDŹMIERSKIE
do poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego

Rafał Jacek Delekta - dyrygent

soliści:
 Hanna Banaszak 
 Beata Rybotycka
 Elżbieta Towarnicka
 Grzegorz Turnau
 Zbigniew Wodecki
 Jacek Wójcicki

Kazmierz Moszyński - flet, flet altowy
Zbigniew Kamionka - flet, piccolo
Mariusz Pędziałek - obój
Andrzej Godek - klarnet, klarnet basowy
Mirosław Płoski - waltornia
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne

Orkiestra i Chór "Młoda Filharmonia" Zespołu Szkół Myzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie - Nowej Hucie
Chór Akademicki "Organum" - kier. art. Bogusław Grzybek

Rafał Marchewczyk - dyrygent
Halina Jarczyk - kier. muzyczne
Jacek Mastykarz - realizacja akustyczna

21 maja
WIECZÓR PIEŚNI

Andrzej Dobber - baryton
Werner Dörmann - fortepian

21 maja
KONCERT ESTRADOWY

wyk. Hanna Banaszak i Jacek Wójcicki

VI DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
6 - 11 maja 1991

6 maja
KONCERT INAUGURACYJNY

Christiane Hampe - sopran
Peter Koprek - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo

7 maja
KONCERT SYMFONICZNY

Bronisława Wietrzny - dyrygent
Elżbieta Jankosz - sopran
Anita Pilarz - sopran
Ewa Wolak - mezzosopran
Andrzej Białko - organy
Chór i orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie
Renata Michałek - I skrzypce
Edyta Wrona - II skrzypce
Michał Ferenc - altówka
Barbara Łypik - wiolonczela
Jacek Berwaldt - słowo

8 maja
NADZWYCZAJNY RECITAL

Katsunori Kono - baryton
Eric Schneider - fortepian

10 maja
MUZYKA NA DWORZE JAGIELLONÓW

Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova:
 Jacek Urbaniak - kierownictwo artystyczne, flet, pomort, cornemuse
 Ryszard Minkiewicz - tenor
 Piotr Łykowski - kontratenor
 Agata Sapiecha - fidel
 Maria Dudzik - rebecino, fidel
 Małgorzata Półtorak - fidel, gęśle
 Marcin Zalewski - lutnia
 Tadeusz Czechak - lutnia, psałterium, tambur, perkusja
 Paweł Iwaszkiewicz - flet, korholt, krzywuła, harfa gotycka
 Czesław Palkowski - flety proste
Marek Dyżewski - słowo

10 maja
KONCERT MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

Ensemble MW2:
 Adam Kaczyński - kierownictwo artystyczne, fortepian, czelesta
 Jolanta Gibas - aktorka
 Halina Skubis - sopran
 Marek Mietelski - fortepian
 Kazimierz Pyzik - wiolonczela, kontrabas
 Krzysztof Suchodolski - wiolonczela
 Stanisław Janik - koordynator

11 maja
WIECZÓR PIEŚNI

Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian
Henryk Martenka - słowo 

V DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
10 - 13 maja 1990

10 maja
RECITAL

Agnieszka Fatyga - śpiew
Wojciech Olszański - słowo

11 maja
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH

Barbara Krzekotowska - sopran
Agnieszka Kurowska-Janecka - sopran 
Małgorzata Lewandowska - sopran 
Ewa Marciniec - alt
Bogdan Makal - baryton 
Leszek Skrla - baryton 
Tadeusz Słowiak - tenor 

przy fortepianie:
 Violetta Łukaszewska
 Renata Mieszkiełło 
 Krystyna Pyszkowska 
 Maria Rydzewska 
 Małgorzata Śmietana 
 Piotr Kusiewicz 

Anna Woźniakowska - słowo

12 maja
KONCERT UCZELNIE MUZYCZNE PREZENTUJĄ 

Grażyna Bieniek - mezzosopran 
Agnieszka Gertner - sopran 
Danuta Mossakowska - sopran
Marzena Piekarz - sopran
Jacek Laszczkowski - tenor
Wiesław Raczkowski - tenor 
Jarosław Wąsik - baryton 

przy fortepianie:
 Halina Hoffman
 Ewa Jeruzal
 Bogna Kostrzewa-Dubel 
 Violetta Łukaszewska 
 Beata Oktawiec 
 Krystyna Pyszkowska 
 Maria Rydzewska 

Bogusław Scheller - słowo

12 maja
RECITAL GALOWY

Pola Lipińska - mezzosopran
Teresa Brzozowska - fortepian
Bogusław Scheller - słowo

13 maja
WOLFGANG AMADEUS MOZART DON GIOVANNI

Don Giovanni - Konrad Szota (baryton)
Donna Anna - Łucja Czarnecka/Joanna Kściuczyk (sopran)
Don Ottavio - Tadeusz Słowiak/Bogdan Desoń/Jan Sulikowski (tenor)
Komandor - Jerzy Kasprzak/Leszek Woś/Robert Sigeda (bas)

Donna Elwira - Marzena Piekarz/Anita Pilarz
Leporello - Dariusz Siedlik/Paweł Orski
Zerlina - Aleksandra Marzec/Alicja Krzemińska/Ewa Warta
Masetto - Wojciech Wróblewski/Krzysztof Blaszkiewicz

Marceli Kolaska - dyrygent
Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Maria Rydzewska - fortepian
Andrzej Buszewicz - reżyseria
Anna Woźniakowska - słowo

IV DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
12 - 17 kwietnia 1988

12 kwietnia 
INAUGURACYJNY RECITAL MISTRZOWSKI

Andrzej Hiolski - baryton
Helena Christienko - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo

13 kwietnia 
LIRYKI I DUETY STANISŁAWA MONIUSZKI

Ewa Kowalczyk-Pawlik - sopran 
Mariona Kowalczyk - mezzosopran
Robert Cieśla - tenor 
Ryszard Cieśla - baryton 
Maria Rydzewska - fortepian
Ewa Skórska - fortepian
Maria Fołtyn - słowo

14 kwietnia 
NADZWYCZAJNY RECITAL WOKALNY

Simon Keenlyside - baryton (W. Brytania)
David Cowan - fortepian (W. Brytania)
Anna Woźniakowska - słowo

15 kwietnia 
MIĘDZY SŁOWEM A ORNAMENTEM

Henryka Januszewska - sopran 
Piotr Kusiewicz - tenor 
Marcin Szczyciński - kontratenor 
Zespół Muzyki Barokowej "Fiori Musicali":
 Zygmunt Kaczmarski - skrzypce barokowe, kier. artystyczne
 Marta Czarny-Kaczmarska - klawesyn
 Bożena Hordziej-Mucharska - skrzypce barokowe 
 Małgorzata Muzyka-Gołogórska - altówka barokowa
 Tadeusz Błachut - wiolonczelabarokowa

16 kwietnia 
JOSEPH HAYDN APTEKARZ
opera buffa

Griletta - Zofia Kilanowicz/Monika Konieczna (sopran)
Walpino - Joanna Kściuczyk/Aleksandra Marzec (sopran)
Mengone - Tadeusz Słowiak/Jan Sulikowski (tenor)
Sempronio - Konrad Szota/Wojciech Śmiłek (baryton)
Ewa Mizerska-Golonek - dyrygent
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Wojciech Ziętarski - reżyser
maria Guzik - korepetytor solistów
Jacek Berwaldt - słowo

17 kwietnia 
UROCZYSTY KONCERT JUBILEUSZOWY
z okazji 40-lecia pracy artystycznej Bogny Sokorskiej

Bogna Sokorska - sopran
Maria Fołtyn - sopran
Barbara Nieman - sopran 
Andrzej Hiolski - baryton 
Wojciech Dzieduszycki - słowo
Jerzy Sokorski - fortepian 
Helena Christienko - fortepian 

III DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
2 - 5 kwietnia 1987

2 kwietnia 
NADZWYCZAJNY RECITAL INAUGURACYJNY

Kurt Equiluz - tenor (Austria)
Margit Fussi - fortepian (Austria)
Zbigniew Pawlicki - słowo 

3 kwietnia 
KONCERT LAUREACI KONKURSÓW WOKALNYCH

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu im. K. Szymanowskiego
Jolanta Gzella - mezzosopran
Zofia Kilanowicz - sopran
Agnieszka Kurowska-Janecka - sopran
Wanda Laddy - sopran 
Wojciech Okraska - bas 
Grzegorz Różycki - bas-baryton 
Elżbieta Kusiak - fortepian 
Ewa Szpakowska - fortepian 
Katarzyna Nowakowska - fortepian

Operowe arie i duety
Piotr Nowacki - bas
Roma Owsińska - sopran
Krystyna Hussar-Moczulska - fortepian
Andrzej Wolański - słowo

3 kwietnia 
KONCERT INSTRUMENTY ŚPIEWAJĄCE - ŚPIEW INSTRUMENTALNY

Barbara Górzyńska - skrzypce
Maciej Górzyński - fortepian
Zofia Kotlicka - sopran
Jerzy Kotyczka - obój
Robert Nakoneczny - kontratenor
Elżbieta Stefańska - klawesyn
Wojciech Jan Śmietana - bas
Włodzimierz Wiesztordt - fortepian
Marek Dyżewski - słowo

4 kwietnia 
GIUSEPPE MARIA ORLANDINI GRACZ
opera komiczna

Warszawska Opera Kameralna
Serpilla - Krystyna Sierakowska
Bacocco - Jan Wolański
Kazimierz Kryza - dyrygent, klawesyn
Jolanta Wilson - skrzypce
Marlena Pilarczyk - wiolonczela
Anna Woźniakowska - słowo

4 kwietnia 
KONCERT ŚPIEW PRZEZ POKOLENIA

Bogna Sokorska - sopran
Urszula Trawińska-Moroz - sopran 
Mikołaj Moroz - tenor 
Jerzy Sokorski - fortepian
Maria Rydzewska - fortepian
Ewa Pawlik-Żmudzińska - słowo 

5 kwietnia 
KONCERT SYMFONICZNY

Krzysztof Missona - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Marzena Piekarz - sopran
Janina Prusek - sopran
Witold Wrona - tenor
Tadeusz Słowiak - tenor
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Lidia Matynian - przygotowanie chóru
Jacek Berwaldt - słowo

II DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
9 - 13 kwietnia 1986

9 kwietnia 
INAUGURACYJNY KONCERT SYMFONICZNY

Bronisława Wietrzny - dyrygent
Kazimierz Kryza - dyrygent
Zofia Kilanowicz - sopran
Agnieszka Wietrzny - mezzosopran
Tadeusz Słowiak - tenor
Andsrzej Bernagiewicz - baryton 
Andrzej Dobber - bas-baryton 
Jacek Berwaldt - słowo
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie

10 kwietnia 
RECITAL

Elżbieta Stefańska - klawesyn
Anna Woźniakowska - słowo

10 kwietnia 
RECITAL

Krystyna Szostek-Radkowa - mezzosopran
Maciej Paderewski - fortepian
Jacek Berwaldt - słowo

11 kwietnia 
KONCERT WIRTUOZERIA W DAWNEJ I NOWEJ MUZYCE WOKALNEJ

Henryka Januszewska - sopran 
Piotr Kusiewicz - tenor 
Jerzy Knetig - tenor 
Elżbieta Stefańska - klawesyn 
Julia Ormicka - harfa
Grzegorz Olkiewicz - flet 
Marian Wallek-Walewski - słowo 

12 kwietnia 
KONCERT WYBITNI MŁODZI ŚPIEWACY

Ewa Kowalczyk - sopran 
Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran 
Andrzej Dobber - bas-baryton 
Maria Rydzewska - fortepian
Andrzej Nanowski - fortepian 
Andrzej Pikul - fortepian 
Zbigniew Pawlicki - słowo

13 kwietnia 
KONCERT GWIAZDY POLSKIEGO BELCANTA

Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian
Jerzy Karolus - słowo

Barbara Nieman - sopran
Teresa Brzozowska - fortepian

Maria Fołtyn - sopran
Ella Susmanek - fortepian

Urszula Trawińska-Moroz - sopran
Teresa Brzozowska - fortepian

I DNI SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI
2 - 5 maja 1985

2 maja 
RECITAL

Bogna Sokorska - sopran
Jerzy Sokorski - fortepian

3 maja 
KONCERT MŁODYCH TALENTÓW

Czesław Gałka - bas
Ewa Jeruzal - fortepian

Grażyna Winogrodzka - mezzosopran
Maria Rydzewska - fortepian
Jacek Berwaldt - słowo

4 maja 
KONCERT SYMFONICZNY

Paweł Przytocki - dyrygent
Robert Kabara - skrzypce
Marek Mleczko - obój
Wojciech Jan Śmietana - bas
Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie
Bronisława Wietrzny - przygotowanie chóru