ENG
FB

Laureaci Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari od 1985

  

2013

GŁOSY ŻEŃSKIE:

I nagroda: Ewa Tracz
II nagroda: Kinga Borowska
III nagrody nie przyznano

GŁOSY MĘSKIE:

I nagrody nie przyznano
II nagroda: Andrzej Lampert
III nagroda: Łukasz Hajduczenia

wyróżnienia: Klaudia Moździerz, Natalia Skrycka, Bartosz Araszkiewicz, David Beucher, Piotr Halicki

2011

GŁOSY ŻEŃSKIE:

I nagroda: Hanna Elisabeth Müller - sopran (Niemcy)
II nagrody nie przyznano
III nagrody (ex aequo): Jolanta Kowalska - sopran (Polska), Jadwiga Postrożna – mezzosopran (Polska), Agata Schmidt - mezzosopran (Polska)

GŁOSY MĘSKIE:

I nagrody nie przyznano
II nagrody nie przyznano
III nagroda: Stanisław Kuflyuk - baryton (Ukraina)

wyróżnienia: Marta Brzezińska - sopran (Polska), Piotr Halicki - baryton (Polska), Piotr Płuska - baryton (Polska)

2009

GŁOSY ŻEŃSKIE:

I nagroda: Urška Arlič Gololičič - sopran (Słowenia)
II nagroda: Izabela Matuła - sopran (Polska)
III nagroda: Ilona Krzywicka - sopran (Polska)

GŁOSY MĘSKIE:

I nagrody nie przyznano
II nagrody (ex aequo): Michał Partyka - baryton (Polska), Liudas Mikalauskas - bas (Litwa)
III nagroda: Szymon Komasa - baryton (Polska)

wyróżnienia: Anna Wilk - sopran (Polska), Piotr Hruszwicki - bas (Polska), Łukasz Motkowicz - baryton (Polska)

2007

GŁOSY ŻEŃSKIE:

I nagroda: Anna Simińska - sopran (Polska)
II nagroda: Kamila Kułakowska - sopran (Polska)
III nagroda: Rena Fujii- sopran (Japonia)

GŁOSY MĘSKIE:

I nagroda: Stanisław Kierner - bas/baryton (Polska)
II nagroda: Jarosław Kitala - baryton (Polska)
III nagroda: Patryk Rymanowski - bas/baryton (Polska)

wyróżnienia: Aleksandra Kubas - sopran (Polska), Dawid Różański - tenor (Polska)

2005

GŁOSY ŻEŃSKIE:

I nagroda: Agnieszka Tomaszewska - sopran (Polska)
II nagroda: Małgorzata Olejniczak - sopran (Polska)
III nagroda (ex aequo): Anna Noworzyn - sopran (Polska), Kyung-Jin Kim - sopran (Korea Południowa)

GŁOSY MĘSKIE:

I nagrody nie przyznano
II nagroda (ex aequo): Łukasz Rosiak - baryton (Polska), Yasushi Hirano - bas (Japonia)
III nagrody nie przyznano

wyróżnienia: Joanna Ciupa - mezzosopran (Polska), Aleksandra Szafir - sopran (Polska) 

2003

I nagroda: Terézia Babjakova - mezzosopran (Słowacja)  
II nagrody: Petra Šimkova - sopran (Czechy), Remigiusz Łukomski - bas (Polska), Arnold Rutkowski - tenor (Polska)
III nagrody: Snežana Savičić - sopran (Serbia i Czarnogóra), Tijl Faveyts - bas (Belgia), Horst Lamnek - baryton (Austria) 

wyróżnienia: Iwona Sobotka - sopran (Polska), Ryszard Kalus - baryton (Polska)

2001

I nagrody nie przyznano
II nagrody: Milijana Nikolić - mezzosopran (Jugosławia), Klemens Geyrhofer - baryton (Austria)
III nagrody: Monika Blandyna Mych - sopran (Polska), Rafał Bartmiński - tenor (Polska) 

wyróżnienia: Dorota Laskowiecka - sopran (Polska), Karolina Gumoś - mezzosopran (Polska)

1999

I nagrody: Monika Walerowicz-Baranowska - mezzosopran (Polska), Wojciech Gierlach - bas (Polska)
II nagrody: Joanna Ruszała - sopran (Polska), Krzysztof Witkowski - baryton (Polska)
III nagrody: Agnieszka Sobocińska - mezzosopran (Polska), Tomasz Krzysica - tenor (Polska) 

wyróżnienia: Armando Puklavec - baryton (Chorwacja), Bogusław Bidziński - tenor (Polska)

1997

I nagroda: Aleksandra Gruca-Bartczak - sopran (Polska)  
II nagroda: Maja Rud' - sopran (Ukraina)  
III nagroda: Tomasz Kuk - tenor (Polska)  
IV nagroda: Jacek Janiszewski - bas (Polska)
  
wyróżnienia: Ewa Kornas - sopran (Polska), Krzysztof Kowalewski - bas (Polska)

1995

I nagroda: Ja Hee Kim - mezzosopran (Korea Płd.) 
II nagroda: Adrian Eröd - baryton (Austria)  
III nagrody: Iwona Hossa - sopran (Polska), Antonija Kovačevič - sopran (Chorwacja), Agnieszka Makówka - mezzosopran (Polska), Paweł Skałuba - tenor (Polska) 

I wyróżnienie: Cécile Constantin - sopran (Francja)
II wyróżnienie: Radosław Wielgus - baryton (Polska)

1993

I nagroda: Anna Lubańska - mezzosopran (Polska)  
II nagroda: Tadeusz Pszonka - tenor (Polska)  
IV nagrody: Kyung-Hye Choi - sopran (Korea Płd.), Adam Żaak - baryton (Polska) 

wyróżnienia: Barbara Baranowska - sopran (Polska), Danuta Dudzińska-Wieczorek - sopran (Polska), Dorota Ujda - sopran (Polska)

1991

I nagroda: Andrzej Szkurgan - baryton (Ukraina) 
II nagroda: Beata Raszkiewicz - sopran (Polska) 
III nagroda: Barbara Dobrzańska - sopran (Polska) 
IV nagroda: Barbara Rzewuska - mezzosopran (Polska)
 
I wyróżnienie: Paweł Skałuba - tenor (Polska)
II wyróżnienie: Danuta Nowak-Połczyńska - mezzosopran (Polska)
III wyróżnienia: Beata Ożelska - sopran (Polska), Adam Zdunikowski - tenor (Polska), Piotr Beczała - tenor (Polska), Urszula Kryger - mezzosopran (Polska)

1988

I nagroda: Piotr Łykowski - kontratenor (Polska) 
II nagroda: Eugenia Rezler - mezzosopran (Polska) 
III nagroda: Daniel Kaleta - baryton (Polska)
 
wyróżnienia: Wojciech Maciejowski - tenor (Polska), Stanisław Meus - tenor (Polska), Małgorzata Wanda Zygmaniak - sopran (Polska), Leszek Skrla - baryton (Polska), Ewa Łysak-Wodziańska - sopran (Polska), Bożena Harasimowicz - sopran (Polska)

1986

I nagroda: Katarzyna Suska - mezzosopran (Polska) 
II nagrody: Zofia Kilanowicz - sopran (Polska), Grzegorz Różycki - bas (Polska) 
III nagroda: Jolanta Wrożyna - sopran (Polska)
 
I wyróżnienie: Elżbieta Smyła-Kubiak - sopran (Polska)
II wyróżnienie: Izabela Wandzik - sopran (Polska)
III wyróżnienie: Barbara Sanejko - sopran (Polska)

1985

I nagroda: Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran (Polska) 
II nagroda: Andrzej Dobber - bas (Polska) 
III nagroda: Elżbieta Walaszczyk - sopran (Polska) 
 
wyróżnienia: Zofia Kotlicka - sopran (Polska), Zenon Kowalski - baryton (Polska), Joanna Zielińska - sopran (Polska)